Kontrowersyjny program z udziałem nastolatków „nową formą prostytucji”

05Czer09

Niemiecki sąd oddalił wniosek o zakazanie emisji programu, w którym nastolatki opiekują się niemowlętami wypożyczonymi od rodziców.

Ponad 60 organizacji domagało się zakazania emisji programu „Dorosły na próbę” w RTL, w którym nastolatki opiekują się niemowlętami wynajętymi od prawdziwych rodziców. Sąd w Kolonii oddalił wniosek i pierwszy odcinek programu, który w Stanach bił rekordy popularności, wyemitowano w niemieckiej telewizji w środę.

Jak tłumaczy rzecznik telewizji RTL, celem programu jest sprawdzenie, jak dzieci poradzą sobie z utrzymaniem domu, wychowaniem dzieci, domowymi finansami. Dodaje, że niemowlęta były cały czas bezpieczne, ich rodzice mogli obserwować, co się z nimi dzieje, a nad całością czuwają pedagog, pielęgniarka i psycholog.

Organizacje domagające się emisji programu, nazwały go „nową forma prostytucji”. Pomimo protestó sąd oddalił wniosek uzasadniając tym, że nie jest właściwy do orzekania w tego typu kwestii i dodając, że za sprawy ochrony praw dzieci i młodzieży w prywatnych mediach odpowiadają urzędy ds. środków masowego przekazu w krajach związkowych.

Reklamy


No Responses Yet to “Kontrowersyjny program z udziałem nastolatków „nową formą prostytucji””

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: