Kobiety w firmach to lepsze wyniki finansowe i lepsza organizacja

11Lu09

We wtorkowym „Dzienniku”, w dodatku „Wall Street Journal” ukazała się rozmowa z Jamesem S. Turleyem, prezesem Erns&Young (*). Przekaz jest taki jak tytuł: Im więcej kobiet menedżerów, tym firma osiąga lepsze wyniki.

– Potrzebujemy ludzi, którzy spojrzą na znane problemy w nowy sposób, którzy wniosą do zespołu kierowniczego różne umiejętności i odrzucą „Myślenie grupowe” – stwierdził James S. Turley.

Prezes Ernst&Young powołując się na raporty grup badawczych udowadnia tezę z tytułu. I tak, ostatni raport Catalyst pokazuje, ze w gronie firm z listy Fortune 500, te, które mają więcej kobiet w radach nadzorczych radzą sobie lepiej pod względem finansów niż zdominowane przez mężczyzn. Raport firmy McKinsey stwierdza, że firmy posiadające trzy lub więcej kobiet na stanowiskach menadżerskich wypadają lepiej pod względem organizacyjnym. Z raportu Conference Board od Canada z 2002 roku wynika, ze rady nadzorcze, w których zasiadają kobiety częściej myślą o ryzyku i dbają, by w firmie nie dochodziło do konfliktów interesów i by kodeks postępowania był przestrzegany.

Nie chodzi o to, że kobiety podejmują lepsze decyzje. Kobiety mają jednak większe wyczucie ryzyka, podejmują decyzje kierując się innymi czynnikami niż mężczyźni i lepiej niż panowie potrafią wytropić oszustwo.

Brak wystarczającej liczby kobiet na stanowiskach decyzyjnych pozbawia firmy – i globalną gospodarkę – zróżnicowania w myśleniu i szukania pozytywnych rozwiązań. (…) Prawdziwy sukces odniesiemy, zdaniem Turleya, kiedy firmy zrozumieją, że najlepsze strategie wykluwają się po wzięciu pod uwagę wielu perspektyw i różnych poglądów – mężczyzn i kobiet, starych i młodych, tych, którzy mają całkowicie różne punkty widzenia, wykształcenie lub mówią różnymi językami.

Turley kończy, że nie jest to proces łatwy i firmy mają bardzo długa drogę do przebycia. Ale celem jest osiągnięcie lepszych rezultatów dla wszystkich.

(*) Z tego, co się orientuję tekst nie ukazał się w wydaniu online.

Reklamy


No Responses Yet to “Kobiety w firmach to lepsze wyniki finansowe i lepsza organizacja”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: