Nieetyczny komentator nie ma wstępu na antenę!

06Lu09

Sprawa następująca – watykańskie radio poprosiło Daniela Vasellę, szefa firmy farmaceutycznej Novartis, żeby raz w tygodniu na antenie komentował aktualne wydarzenia. Ale dość szybko propozycję wycofano, a całą sprawę próbuje się traktować jako niebyłą. Dlaczego?

Ktoś bystry w Stolicy Apostolskiej przeczytał w gazecie, że farmaceutyczny gigant jest producentem tabletek antykoncepcyjnych. A to wbrew doktrynie Kościoła. W gronie biskupów uzgodniono, że źle by wyglądało, gdyby osoba kierująca całym biznesem, w katolickim radiu wypowiadała się na kwestie etyczne. I propozycje cofnięto.

Co z tego, że firma produkuje też leki dla chorych na raka (zob. Gleevec). I co z tego, że pierwszy komentarz Vaselli, który zaplanowano na sobotę 7 lutego 2008r., miał dotyczyć skutków złego zarządzania firmami. „Postawa Watykanu wobec sztucznej antykoncepcji nie może być przedmiotem najmniejszych wątpliwości” – napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej (zob. www)

Czy decyzja biskupów była właściwa? Czy sprzeczne postawy moralne (Vasalli i Watykanu) to wystarczający powód, by zabronić mu wypowiedzi nt. zarządzania firmą? Czy osoba, która bierze tabletki antykoncepcyjne też nie powinna wypowiadać się w katolickim radio?

Daniel Vasella na Wikipedii

CV Vaselli na stronie Novartis

Ta informacja na Onet.pl

Reklamy


No Responses Yet to “Nieetyczny komentator nie ma wstępu na antenę!”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: